Vrh A

VRH A

ze spojení

Disques Victoire Ornamente Clé de sol  x  CH JCH Wilibald Prince Poly Fedar
21,5 cm / 1.95 kg / patela 0/0                            22 cm / 1.70 kg / patela 0/0
(heterozygot na žlutou)                                                                             

                       X                       

 

Acheron Bohemica felicitas

Narozen: 10.10.2013
Váha: 119 g
Jméno podle postavy ze série Temní lovci od mé oblíbené spisovatelky Sherrilyn Kenyon. Charakteristika v jedné větě: "Pokud se na něj podíváte, chcete ho. A pokud ho chcete, toužebně se ho toužíte dotkout." 
Archie v novém domově
Jeho vlastní web.stránky www.archie.wbs.cz

 

22.3.2015

Na bonitaci v Jesenici se Archie stal chovným psem s nádherným bonitačním kódem (kratší už téměř nešel). Dmu se pýchou a těším se na nějaké jeho potomky! 


5.11.2014

Arčí více či méně září na výstavním poli. Ve svých 12-ti měsících již získal titul Český junior šampion. Mám z něj obrovskou radost. Nejen z výstavních úspěchů, ale z toho, jaký skvělý, vychovaný a hlavně spokojený krysařík z něho vyrostl. Za vzornou péči děkuji Kačce a Danovi.

 

 

 

 

 


7.4.2014

Archie na své první výstavě v Radotíně (22.3.2014). 
Byl moc statečný, ale také vyjukaný ze všech těch nových věcí. V kruhu by si nejraději s ostaními hrál a když mu to panička nedovolila, tak stávkoval. Nechuť se předvádět bude mít asi po mamince. :) Ale na rozdíl od mamiky to Archie určitě natrénuje a příště všem ostatním natrhne pr... prostě jim to nandá!

Posudek: Dobré velikosti, dobrá linie hlavy, celkově ve vývoji, správný krk, správné končetiny, rovný hřbet, pohyb odpovídá věku, při pohybu zatočený ocas nesen doleva.

 


 

 


photo by Photographer Martina Trávníčková


26.2.2014

Archie (skoro 5 měsíců) dostal nový pelíšek a tak se chlubí!

 

 

 

 

 


29.01.2014
Ještě před vánocemi navštívil Archie paní fotografku. Teď k nám doputoval výsledek. Musím přiznat, že je to fešák! :) Jinak nám chodí od paničky samé skvělé zprávy. Archie je moc hodný, šikovný, mazlivý a taky umí pěkně řádit a občas i zlobit. Zdárně a bez komplikací absolvoval další očkování. No a jak říká panička "je to společenský pes a proto chodí do společnosti". Několikrát už byl v kině i v divadle. Takže klobouk dolů, někteří by to nezvládli ani s dospělým psem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 8 týdnů

Tak už máme za sebou i očkování. Zaplaťpánbůh bez komplikací. Acheronek byl statečný a ani nepípnul. Je to prostě takový naše "voráchlo", nic ho nerozhodí. Protože jsem měla strach z těch jeho zakroucených uší, zkusila jsem mu je podlepit. Ani to ho nerozhodilo (jak jinak že?), ale druhý den začalo jedno ouško padat. Tak šly náplasti okamžitě dolů a prdim na to. Budu důvěřovat zkušenějším, že se to srovná samo. Acheronek už má zbalený svůj uzlíček na cestu a zítra odchází do nového domova. Přidávám tedy poslední jeho fotečky u nás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


7 týdnů

Máme za sebou kontrolu vrhu. Vše dopadlo na výbornou. HPCH paní Horáková neshledala na Acheronkovi žádnou chybu. Dokonce se jí moc líbil a to bylo pro mě to největší ocenění! Ještě nás čeká očkování a Achoušek může vyrazit do svého nového domova, kdese na něho všichni moc těší a kde už má dokonce nachystaný pelíšek :) .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


6 týdnů

V Acheronkově životě došlo k několika důležitým zlomům. Tím prvním je, že Acheronek již má své páníčky (jak jinak než úžasné!). Myslím, že si padli vzájemně do oka a tak mi z něho roste pražák! Druhým zlomem je čipování. Achoušek byl hrozně statečný a jen malinko pípnul při píchnutí, ale pak stál a držel. Takže mi samozřejmě nikdo v ordinaci nevěřil, že on je tak trochu žížala a ještěrka v jednom. Do teď to byl ňuňací andílek. Teď už začíná vystrkovat růžky ten čertík v něm. Zákeř útoky na všechno a všechny se stupňují. Acheronek je má vypilované do nejmenších detailů. Jakmile mu jeden prokoukneme, okamžitě vymyslí další ještě zákeřnější. Vyfotit ho je stále těžší, stejně tak jako zvážit (má cca 720g).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


5 týdnů

Fáze ochutnávání nových jídel přešla do fáze ochutnávání všeho. Nosy, uši a prsty veškerého dvounohého osazenstva naší smečky jsou přímo ideální okusovací pomůckou. I když nejideálnější jsou uši maminky Orinky a tety Julie. Tu už přešel veškerý zájem o nového člena a její pobyt v jedné místnosti s ním se omezil na veškerá místa od 50 cm výše! Další fází vývoje našeho jedináčka je proměna z roztomilého andílka na pěkně vykutáleného čertíka. Ničeho se nebojí, všude vleze a všechno zakousne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jen tak (prostě bylo hezky)

Ráno hnus, odpoledne sluníčko, sama doma, tak co by se nefotilo?!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


4 týdny

Tak jsme začali s přikrmováním. "Achí" je statečný a bez protestů ochutnává to co mu nachystám. Za těch pár dnů zkoušení už víme, že trvaroh je blééé v jakékoli podobě, maso je mňam syrové a samotné (se žloutkem už to není ono) no a pribináček ten by teda taky šel (jako super bomba extra cool). Při tom všem ochutnávání mu faldíky pěkně rostou a tak už máme 560g! Ale jinak je to moc šikovný kluk. Běh už zvládneme na jedničku, ale jenom na koberci nebo dece. Na té naší plovoučce si zatím není jistý, ale pokroky dělá každý den. Útoky na Orinku už vypiloval na jedničku a teď zkouší co vydrží teta Julie :D .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


3 týdny

Jedináčkovství Acheronkovi velmi svědčí. Vždyť toho našeho štěstí už je půl kila (přesně 503 g)! surpriseyesheart Ač je to pěkný váleček (manžel ho přejmenoval na Akebono - pro neznalé - nejznámější sumo bojovník), už se postaví na nožičky a zkouší "útočit" na maminku Orinku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


2 týdny

Acheronek váží 382g.  Velkým průlomem u něho jsou otevřená očička. Vzal to nějak hopem, včera jedna škvírka a dneska obě očka otevřená! Tak doufám, že se mu ten veeelkej svět bude líbit. Orinku už to mateřství taky tak "nebere" a už dokáže odejít z pelíšku. Dokonce s námi byla na kratší procházce, když je venku tak nádherně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1 týden

Acheronek váží 265 g. Na jeho přístupu k životu se nic nezměnilo. Jeho náplní dne je jídlo, spánek a konání potřeby. Orinka už se občas přijde za námi pomazlit, ale stejně jí to za chvilku nedá a vrací se opět k synáčkovi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


3.den

Tak nám se asi narodilo medvídě! Acheron je jako sud. Jen sosá nebo spinká. Dokonce je tak línej, že od cecku jen odpadne na záda a čeká až ho maminka Orinka převrátí zpátky na bříško. On by se totiž ani sám převrátit nemohl. Když ho tak pozoruji (mimochodem je to lepší než televize), napadá mě, že by to ještě mohl být tuleň. 

 

 

 

 

 


1.den

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


        Orinka 43.den