Vrh C

ze spojení

                        Disques Victoire Ornamente Clé de sol       x        Dukát Boramo Sole                                                                                                21,5 cm / 1.95 kg / patela 0/0                                        22,5 cm / 1,90 kg / patela 0/0                                                                                                 (heterozygot na žlutou)        

 

                x                

 

Cashmere Bohemica felicitas  ("Kašmíra") 

Narozena: 19.5.2015 - bohužel zemřela po porodu
Váha: 106 g
Jméno podle postavy z knihy Hunger Games - Vražedná pomsta od Suzanne Collins.

 

Cairistiona Bohemica felicitas ("Karejstióna")

Narozena: 19.5.2015
Váha: 110g

Jméno podle postavy ze série Liga od Sherrilyn Kenyon. Charakteristika: Nelítostná a vzpurná, Cairistiona byla předurčena stát se královnou Andarie. V bitvách ji nikdo neporazil. Citát: "Snaha krotit můj sarkasmus je vyčerpávající."
 

Cassian Bohemica felicitas ("Kesien")

Narozen: 19.5.2015
Váha: 65g
Jméno podle postavy z knížky Drakie od Sophie Jordanová. Cassien je Onyx a budoucí vládce.
 

Z nových domovů

 

14.1.2017 - Cairistiona Bohemica felicitas

Takový malý rozmazlený (pšššt to panička nerada slyší) skříteček.


5.1.2017 - Cassian Bohemica felicitas

Prostě dáreček! wink


16.12.2016

Většinou s majiteli komunikuji přes FB, ale s tímhle se musím pochlubit i tady na stránkách:
Cassian si to umí zařídit! heart


10.3.2016 - Cairistiona Bohemica felicitas

O Cassidy jsme pravidelně informovaní prostřednictvím Facebooku. Takhle si lebedí se svým "bráškou" Madoxem.

a nakonec nejlepší místo na spaní


Ono to z fotek může vypadat, jako že se pořád jen válí nebo spí, ale opak je pravdou. Z Cassidy se prý stal lovec a neustále číhá a loví svého "brášku" Medyho. Jen je problém takového krysaříka v akci vyfotit, nebo lépe řečeno, dávat sem fotku s černou šmouhou (v lepším případě, v tom horším bude na fotce jen vybavení bytu) je zcela zbytečné a neestetické.

Cassian Bohemica felicitas

Cairistiona Bohemica felicitas "Cassidy"

Poslední fotku okomentovala panička takto: "Jak si sednu , jsou u mě. Já se pak nemůžu hýbat."
 devil


I Cassian si umí život užívat heart kiss


Opět dorazily pozdravy od Cassidy (Cairistiona). I když to na fotkách tak nevypadá, řádí se starším "bráškou" a je paniččin miláček.


Cassian a panička jsou dokonale připraveni na zimu a Cassidy (Cairistiona) je typická krysařičí dáma. winklaugh


S majiteli Cassiana jsem ve spojení přes FB. Zabydlel se rychle a samozřejmě je středem pozornosti. :)


O Cassidy chodí zprávy velmi často. Shrnout se to dá třech slov - Má se skvěle!


Zprávy z nového domova od Cassidy (Cairistiona Bohemica felicitas). Terorizovanému Medymu už došlo, že princeznu jen tak nevypudí a tím, že s ní odmítá sdílet jedno lože, trestá leda tak sám sebe. Zřejmě změnil taktiku a naopak se s ní cpe všude a potvrzuje tak pravidlo - čím menší taška, tím více krysaříků se do ní vleze. No a v nestřeženém okamžiku zkouší telepatické čtení myšlenek. Asi jediná možnost, jak předejít všem Cassinčiným lumpárnám. :D


Včera (17.7.2015) odjela Cassidy (Cairistiona Bohemica felicitas) do svého nového domova. Zprávy chodily již během cesty a dnes a už je Cassy zcela zabydlená a začíná si omotávat osazenstvo nového domava okolo prstu. 

 

21.8.2015

Období veder a sucha skončilo, nastalo období dešťů. Bohužel nevím co je lepší. V obojím se nedá nic moc dělat. Chtěla jsem naučit Kesíka chodit na vodítku, ale proč bych si ničila nervy? Ať si páníčci užijí! Tak jsem ho vzala s sebou na agility neb socializace není nikdy dost. Zjistila jsem, že cizí psi mu vůbec nevadí, cizí lidi nemusí a tunel je nejnebezpečnější příšera na světě. Nakonec se nám ji přeci jen podařilo překonat, ovšem stálo nás to tolik sil, že jsme oba byli celý večer KO. Dnes konečně opět vykukovalo sluníčko a tak jsme udělali pár posledních fotek u nás. Příští týden už se Kesík vydá za dobrodružstvím  do svého nového králoství za devatero horami a devatero řekami do daleké Belgie. Bude to těžké loučení, přeci jen už je s námi déle a stal se součástí smečky. 


9.8.2015

Vedro, vedro a zase vedro! Už je toho příliš i na takové nezmary, jakými jsou Izzy a Cassian. Téměř celé dny prospí a ožívají teprve až večer. To se pak ovšem veškerou nečinnost snaží rychle dohnat. Jako nejlepší způsob se jeví honěná a jakékoliv závody. Kesík do toho všeho ještě vkládá kaskadérství. Jde mu to velmi dobře, já kolikrát bez dechu sleduji, zda ještě žije!


1.8.2015

Kesík má za sebou další očkování  bez ztráty kytičky v chování. A protože už je to velkej chlap, může s námi na velké procházky. Šlape si to statečně a holky ho učí lovit myšičky. Závěrečná fotka důkazem toho, jak moc ho fotografování baví! 


25.7.2015

Kesík už sice svou paničku má, ale na cestu do nového domova si ještě musí počkat. A já slíbila, že budu fotit a informovat o jeho růstu. Paradoxně Kesíkovi odjez sestřičky prospěl. Za týden přibral 110g a váží tak 730g. Vážila jsem ho 3x, abych tomu uvěřila!

 

 

 

 

18.7.2015

Osmý týden je za námi a tak nastalo loučení. Karinka, nyní Cassidy, odjela do svého nového domova. Získala skvělé páníčky a staršího bráchu ještě k tomu. To bude řáděníčko! devil 
Kesík na své páníčky stále čeká. Nevím jestli jsem divná já nebo ti zájemci, ale ač Kesík není vhodný do chovu, tak opravdu není skoro zadarmo (protože je vadný!) a ještě s dovozem, není hračkou na prázdniny a opravdu nevím jak zhodnotit, jestli je hodný. Kesík hledá prima páníčka (-ky), se kterým půjde, poběží, proleze, přeleze, problbne, prolumpačí a klidně taky prolenoší, promlsá a promazlí se společně cestou životem.


11.7.2015

Tento týden byl pro miláčky náročnější. Absolvovali totiž svoje první očkování a spolu s ním i čipování a kontrolu vrhu. Po příchodu do ordinace nadšeně prozkoumávali okolí, po všech těch procedúrách leželi zdrceně v přepravce u maminky. Ta dostala taky jeden ďobanec, aby jí to nebylo líto. wink Nicméně Kesík byl statečnější, sice si pípnul, ale pak statečně držel jako správný chlap. Karinka předvedla velociraptora a kroutící se žížalu. Nic překvapujícího. Je to princezna a sebemenší nepohodlí prostě není přípustné!
Dnes jsem si myslela, že budu za tyranku já a jala jsem se trénovati obojky. Oba mile překvapili, vůbec jim to nevadilo. Oni snad ani nezaregistrovali, že mají něco na krku. Jsou to moje šikulky! heart

 


4.7.2015

Vymýšlení lumpáren může zastavit vedro, ovšem jen na chvilku. To znamená, že ráno vstáváme brzo, abychom nic nezmeškali a mohli si po obědě pořádně zdřímnout a nabrat síly na večer. Při všech těch lumpárnách, zkoumání, praní se a samozřejmě také mazlení vůbec nemají čas na jídlo. Orinka je ještě občas nakojí, ale jinak se snažíme zpestřit jim jídelníček masíčkem, tvarohem s medem nebo granulemi. Ochutnají všechno, ale diplomaticky řečeno - zatím jsme nepřišli na to, co je lepší než mlíčko (váhy: Cairistiona 640g, Cassian 530g)


1.7.2015

Vedro krysaříky nezastaví! Důkaz místo slibů (viz.videa).

 
 
 

 

 

 


23.6.2015

Nějak moc to utíká! Dnes už je štěňátkům 5 týdnů. A už pořádně vystrkují růžky! :D Jediný, kdo z toho má radost, je teta Izza. Ta je pro každou špatnost a učí "Céčka" pěkné lumpárny.


13.6.2015

Štěňátkům byly 3 týdny. Už se staví na nožičky a snaží se chodit a lumpačit. Tělo je zatím moc neposlouchá, takže každý pozorovatel z nich má škodolibou srandu. :D  Začali jsme s přikrmováním. Oba jsou šikovní, snaží se, ale ještě pořád nevědí jak na to a mlíčko od maminky je prostě nejlepší.


4.6.2015

Tak už koukáme. Oba otesánci otevřeli oči současně a to přesně ve 14-ti dnech. Dnes jsme absolvovali odčervení. Káje pasta moc nechutnala, ale co, když je to do pusy, je to k jídlu a to ona ráda. Kesík ovšem projevil svou vyčůranost. Pusu sice krásně otevřel, protože papat to on může pořát, ale když zjistil, co mu tam přistálo, nejdřív to zkoušel vyplivnout a když to nevyšlo, kouknul na mě, zavřel pusu a dělal, jako by nic. Pan doktor ho celého důkladně prohlédl a on měl stále plnou pusu, zmeťour jeden :D . Nakonec jsme ho my dvounožci "přeprali" a i on byl domucen pastu sbaštit. 
Váhy: Cairistiona 380g, Cassian 300g


26.5.2015

Dnes je miminkům jeden týden. Jsou spokojená a tak je v pelíšku téměř klid. Téměř proto, že Kája je celkem dámička a když náhodou neleží tak,  jak si zrovna představuje, dává to najevo velmi hlasitým pištěním, připomínajícím pravěkého velociraptora. Zato Kesík už se trochu zklidnil, už to není malý neposedný červíček, připomínající oživlé čevapčiči. Pěkně přibral a je to velký pohodář. V učených knihách se píše, že štěňátka by v týdnu měla mít dvojnásobek své porodní váhy. Kájina bude asi vzdělaná, ta to četla a řídí se tím. Její váha je 220g. Kesík je správný chlap a dokud teče, tak se cpe a jeho váha je dvaapůlnásobná- 161g.


22.5.2015

Sice jsem si říkala, že to vydržím alespoň 5 dní, ale TO FAKT NEJDE! Oni jsou naprosto úžasní, živí, malí velcí bojovníci. Zvláště Cassian "Kesík" je tak živý a dravý, že už teď lituji budoucí majitele. Bude to drak! Cairistiona "Kájina" je o poznání klidnější, ale když se jí něco nelíbí, dokáže to dát patřičně najevo. Orinka už je (doufám) také v pořádku, mléka má pro celý regiment a tak ti moji miláčci pěkně přibývají - Cassian 85g a Cairistiona 135g.

 


*19.5.2015

Po velmi komplikovaném porodu přišel na svět vrh C. První holčička Cashmere se narodila přirozenou cestou, ale bohužel, její velmi dlouho trvající cesta na svět ji natolik oslabila, že nás záhy po porodu opustila. Moc to bolí. Bylo to prvně, co jsme něco podobného v naší CHS zažili. Čekání na další mimnko se zvrtlo v drama a urychlený přesun k paní veterinářce. Tam císařským řezem spatřila světlo světa Cairistiona a Cassian. Ani druhá holčička to neměla jednoduché, trápilo ji dýchání a chlapeček je hrozně maličký. My to ale nevzdáváme, bojujeme!

 


14.5.2015 - 55.den

9.5.2015 - 50.den

29.4.2015 - 40.den

 

15.4.2015 potvrzena březost v počtu 2 bublinky :)