Vrh B

ze spojení

          Disques Victoire Ornamente Clé de sol       x        Albert Barberi Moravia
                                21,5 cm / 1.95 kg / patela 0/0                                        23,5 cm / 2,50 kg / patela 1/1
                                     (heterozygot na žlutou)        

 

                x            

 

Bathymaas Bohemica felicitas ("Batuméjus")

Narozena: 26.4.2014
Váha: 89 g
Jméno podle postavy ze série Temní lovci od Sherrilyn Kenyon. Charakteristika: První a původní bohyně spravedlnosti. Když jí ale hořká, nemilosrdná zrada stojí vše, Bathymaas se promění v nejhorší noční můru lidí i bohů. Citát: "Lásku si nemůžeš koupit, ale můžeš za ni draze zaplatit."

Borgia Bohemica felicitas ("Bordža")

Narozena: 26.4.2014
Váha: 76 g
Jméno podle historického seriálu Borgia. Borgiové byl původně španělský šlechtický rod, který se stal v době renesance jedním z nejmocnějších a nejbohatších rodů na území dnešní Itálie. Jejich cesta na výsluní byla provázena řadou skandálů, uplácení, protěžování příbuzných a dokonce i mnoha zločiny.

  

Z nových domovů

 

5.1.2017 - Borgia Bohemica felicitas

Co k tomu dodat?! Spokojenost odchovů a jejich páníčků je na chovatelství to nejlepší.

Bathymaas Bohemica felicitas


9.3.2016 - Borgia Bohemica felicitas

Opět přišlo "hlášení" od Borginky. Děkuji majitelům za vzornou péči, zahřálo mě to u srdíčka. Je to radost, vidět spokojené "miminko" a páníčky.

Dobrý den,
Borgia je stále skvělá kamarádka. Dělá nám radost, ale vyžaduje stálou pozornost, ráda si hraje a k tomu nás potřebuje. V autě se chová vzorně, i dlouhé cesty prospí. Váží 1.96kg, dříve měla i nadváhu, tak jsme jí upravili jídelníček.
Posíláme i foto z 6.3.2016.
Zdravíme
Kučerovi


3.5.2015 - Borgia Bohemica felicitas

Moc děkuji za takové zprávy!

Dobrý den,
posíláme vám obrázky z oslavy prvních narozenin, které se neobešly bez dortu pro Borgiu. Jinak je to mladá slečna plná energie. Jako přídavek posíláme i obrázky z jarních výletů.
Zdravíme vás i pejsky.
Kučerovi

 

 

 

 

 

 

 

 

 


26.4.2015 - Bathymaas Bohemica felicitas slaví 1.rok


5.12.2014 - Bathymmas Bohemica felicitas

Dear Pavla.
We were very busy last few weeks, I hardly opened the computer thats why it took so long to answer your mail. Beti is still very small, she weights less than 1,5 kg and is app. 22 cm tall. Although she eats a lot, even more than she should, she is really tiny, but has long legs so she could be a model ;)

I think she already have all teeth, but we have a problem, because four teeth - two bigger on upper and lower jaw, unfortunately have not fallen out (yet), so we need to take her to the vet for surgery next week.

Otherwise she likes to cuddle, she is very loving and gentle. 

For more than 3 months we have nothing but bad weather - it is raining all the time, the wind blows, it is dark and foggy all day, so we dont go out often and I think dogs are a little bored. We play inside but it is not the same and they have a lot of energy to waste. When they are all three together it is expected that some clothes or furniture will be destroyed :) They are little pests :D 

We wanted to visit your country again this fall, but because of bed weather we decided to postpone this trip to spring. I hope we meet again then.

I hope you and your dear are all OK! I congratulate you and Orinka for success on dog show!

Best regards from Slovenia!
Barbara and Beti

 

 

 

 

 


9.11.2014 - Borgia Bohemica felicitas

Dobrý den,
Borgia nemá k fotoaparátu důvěru a foto z půlročních narozenin se nezdařily. Posíláme jednu fotografii ze září. Váží 1892g a výška tak cca 21-22 cm. Jestli má přezubeno to nevíme, našli jsem před časem jednu stoličku. Půjdeme na veterinu na očkování, tak to posoudí odborníci. Fontanelka bohužel nezarostla.
S pozdravem Kučerovi

 

 

 

 


25.8.2014 - Borgia Bohemica felicitas

Při přečtení tohoto  e-mailu jsem se vážně pobavila. Umím si to živě představit. Tohle je prostě krysařík! yes

Dobrý den,

konečně došlo i na obrázky z prázdnin, kterých si Borgia užívá naplno, přesně podle svého temperamentu. Bohužel vzhledem k její rychlosti je možné ji zachytit jen v klidu, jinak často na výsledném obrázku není, přestože tam zcela jistě před zlomkem vteřiny byla, což lze dosvědčit řadou očitých svědků.

Přejeme hezký den.
Kučerovi

 

 

 

 


14.8.2014 - Bathymaas Bohemica felicitas "Bety"

Krásný e-mail dorazil ze Slovinska od Barbary:

Hi!
I'm sorry you had to wait for this letter so long. At first I'd like to thank you for your hospitality and kindness at our visit.

The way home wasn't too tiring and Betty had no problem at all. Even the first night in her new home she wasn't crying and she peacefully slept all night.

Now it's almost one month we have Beti and I can say she is great. She is so playful, lively, naughty but also very sweet, loving and clever. I think she can even understand some words when I'm talking to her. She loves to play with my sister's chihuahuas and it's very funny watching them together. Beti is so small but her attitude is like she is colossal dog. She steals the food and toys from sister's dogs and when something isn't her way, she comes to me and looks so sad like she wants to say: "Help me, I'm being wronged." :D

She is really good dog - when I call her she comes immediately, when I say "No!" she obeys, she knows where is her toilet, if she has to go pee at night, she asks ... The only two bad thing are she really loves jumping and sleeping in bed. We don't allow her jumping but we made a deal on sleeping in bed - she can sleep in bed from 6 a.m., when I wake up until my husband wakes up and goes to work.

She weighs 1150 g now, she is healthy and loves to eat also fruit (small pieces of bananas, apples, pears, peaches ...) and vegetables (carrot, peas, pumpkins ...). I really think she is happy dog, she is never alone at house, when me and my husband are at work she and sister's chihuahuas have a nanny - my father. He has a little dog kindergarten and I think the dogs adore him just like he adores them.

 

I'm sending you a few photos but I must say it is really hard to take a photo of Beti, because she is moving all the time so I can photo her just when she is sleeping or resting.

Hope you all are ok! Take care!

Regards,

Barbara

 

 

 

 

 


23.7.2014 - Bathymaas Bohemica felicitas "Bety"

Na FB mi dorazila fotka Betynky s přáním "Good Evening!" Hned mě to zahřálo u srdíčka!


4.7.2014 - Borgia Bohemica felicitas

Moc milá zpráva nám přišla od pánečků Borginky, no posuďte sami:
Dobrý den,
zdravíme vás z Prahy a děkujeme za tak krásnou psí holčičku. 
Je plná energie již od prvního dne v novém domově. Zoubky zkouší vše kolem sebe a nejraději má hry a dovádění.  První noc trochu tesknila, ale už si zvyká. Přijde na zavolání a na povel si sedne, samozřejmě, že čeká na nějakou tu odměnu. 
Posíláme fotografie z prvních dní po příjezdu. 
S pozdravem
Kučerovi 

 

12.7.2014 - 11 týdnů

Co o Batynce napsat? - Je to Rebel! Ale zároveň taky mazel a pusinkující andílek. Obzvláště když něco provede, ví přesně jaký pohled nasadit, aby mě obměkčila.
Váha: 1030 g

 

 

 

 

 

Trocha relaxu "poo"


2.7.2014 - 9,5 týdne

Už nám tady zbyla jen Batynka. Nejdřív nám bylo smutno, ale tak nějak se postupně vyrovnáváme s tím, že takhle to prostě má být a noví Borginky páníčči jsou (pevně doufám) ti nejlepší, jaké jsme pro ni mohli vybrat. Navíc Batynka se ze všech sil snaží řádit za obě dvě. A tak se ji snažím trochu umírnit výcvikem. Díky focení umí "zůstaň" již nějaký ten pátek a teď jsme přidali "ke mě" a "sedni". Nicméně asi jí to bude k ničemu, protože slovinsky to fakt neumim :) . 
Váha: 905 g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


22.6.2014 - 8 týdnů

Máme za sebou první očkování a také čipování. Holčičky byly hrozně statečné a paní veterinářka je moc chválila. Další velkou událostí bylo, ač nechtěné, zjištění, že i štěňata, v tomto případě Borgia, umí plavat. Ač za průzkumníka je u nás Bathymaas, Borgia jako první okusila vodu ve sprchové vaničce na zahradě. Nijak zvlášť ji to nepřekvapilo, i když malý náznak leknutí proběhl, ale jinak statečně ustála situaci, nepodlehla panice a našla zase cestu ven. Ručníky máme u bazénu pořád po ruce, tak  jsem ji řádně vydrbala a přitom jí vysvětlila, že vodička je sice super, ale pouze při vyšších teplotách, než bylo tehdejších 15 st.
Váhy: Bathymaas 805 g, Borgia 860 g.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


15.6.2014 - 7 týdnů

Holčičky se pěkně otrkávají. Snažíme se je, v rámci možností, co nejvíce socializovat, takže v poslední době máme doma dost návštěv. Zda se ještě někdo z nich vrátí, toť otázka. Například dneska se obě snažily kamarádovi ukousnout prsty u nohou, jindy zase dětským návštěvníkům okusují nosy. No co nó, všichni jsem byli jednou malí!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


7.6.2014 - 6 týdnů

Pomóóóc, vraťte mi moje roztomilé holčičky! Někdo mi vyměnil moje dva andílky za dvě vrčíčí, štěkající a neustále se pohybující tam, kde by ale vůbec neměly, dráčata. Jen když se unaví, vzpomenou si, že existuji a nenápadně, pod maskou tulících se neviňátek, se mi vtírají pod triko a pusinkováním si mě udobřují. I fotit jsem je musela v ruce, protože ty neřízené střely jinak vyfotit nedokážu. Natož pak zvážit. Nepomáhá ani miska na váze, z té si okamžitě vytvoří něco jako sáňkařský bob a rychlostí blesku kloužou z váhy, velmi obratně se vyklapují a prchají v dál! Přibližně tedy obě váží cca 600g. :D

 
 

 

 

 


31.5.2014 - 5 týdnů

Každým dnem je pokrok větší a větší. Holky rozšiřují své teritorium, což jinak řečeno znamená, že je každou chvilku nacházím jinde a hlavně dál a dál od svého pelíšku. Rychlostí blesku pochopily, že otevřená dvířka ohrádky znamenají volný pohyb po celé místnosti a že pelíšek Julinky a Orinky je mnohem větší, měkkčí a dozajista lepší než ten jejich. To s velkou nelibostí přijala Julinka a pro jistotu přesměrovala svůj pohyb do vyšších pater (rozuměj křelo, gauč a to ještě po opěradlech). Díky většímu pohybu se nám zmenšují váhové přírůstky - Bathymaas tak váží 540 g a Borgia 590 g.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


24.5.2014 - 4 týdny

S holčičkami začíná být sranda. Už reagují na zavolání a také si spolu začínají hrát nebo se spíše pošťuchovat a ožužlávat. Začali jsme s přikrmováním, převážně masem, na granulky zuby ještě chybí (ale už rostou!). Hlavně se ale začínají projevovat jejich povahy.
Bathymaas je zvědavec průzkumník a tak trochu rarášek a provokatér. Do jídla v podobě čehokoli jiného než je mléko od maminky se teda moc nehrne, rozhodně ji více zajímá ten talířek samotný než jeho obsah.
Borgia je jedním slovem "buchta". Je to velká pohodářka, nic ji nerozhodí a jediné co stojí za její pozornost a trocha pohybu je jídlo. V umění nacpání si pupku by mohla soutěžit a rozhodně by byla šampionkou.
Váhy přesně odpovídají temperamentu holek, tudíž Borgia se svými 525 g již předstihla Bathymaas a jejích 500 g.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


17.5.2014 - 21 dní

Velké změny nastaly. Holky už obě koukají (Borgia otevřela oči hned druhý den po Bathymaas), lezou, dokonce i vrčí a tak nastal čas přesunu z porodního koše do nového "bejváku". Což znamená, že ohrádka se zvětšila a holky byly přestěhovány do přepravky, aby až začnou prozkoumávat okolí, mohly volně vybíhat a vracet se do pelíšku. Orinka se pořád pečlivě stará, ale také už bez stresu odejde vegetit jinam (převážně jsem-li v dosahu tak se nalepí na mě).
Dnešní den by se dal nazvat "Den údržby" - stříhání drápků, odčervení a tradiční vážení. Borgia už úplně dohnala Bathymaas a tak obě mají shodných 430 g.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


9.5.2014 - 13 dní

Největší novinka - Bathymaas už kouká! Včera to byla jen malá štěrbinka a dnes už jsou očka úplně otevřená. Borgia si dává na čas. Zatím nemá ani štěrbinky. Orinka dnes byla s námi na zahradě už delší dobu (grilovalo se, tak na miminka na chvilku zapomněla). To bylo nářku v pelíšku! :) Když si pak holky pečlivě nacpaly pupíky, jejich váhy opět pěkně vyšplhaly vzhůru - Bathymaas 324 g a Borgia 303 g.

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 


4.5.2014  -  8 dní

U holčiček kromě váhy, která rapidně roste vzhůru, nic nového. Jen Orinka pozměnila svůj postoj k mateřství. Z "nehnuse ani na krok" matky se stala normální máma, co nakrmí, postará se o hygienu, chvíli pomazlí a pak si jde odpočinout za námi na gauč nebo za Julinkou do pelíšku. A největší radost má, když může být s námi na zahradě, ale tam odvahu převáží starost o miminka a po chvilce zase utíká provést kontrolu potomstva.

 

 

 

 

 

 

 

 


30.4.2014  -  5 dní

"Sosáčkama sosáme, bez přestání to samé,..." tak takhle to teď vypadá v pelíšku u Orinky. Taky se to řádně projevilo na váhách, a to Bathymaas 155 g a Borgia 134 g. Orinka je pečlivá maminka a od holek se vzdaluje zatím jen opravdu na nezbytně nutné vyvenčení a napití. Její krmení se probíhá v pelíšku, protože to už by byla vážně nepřekonatelná časová prodleva :) .

 

 

 

 

 

 

 

 

 


* 26.4.2014

Dnes v noci se Orinka stala maminkou (61.den březosti). Na svět jsme přivítali dvě holčičky. První se narodila v 0:35 hod., vážila 89 g a dostala jméno Bathymaas. Druhá se narodila ve 2:00 hod., vážila 76 g a dostala jméno Borgia. Porod proběhl naprosto pohodově (velké díky patří Alence Pavlíkové - CHS Ornamente Clé de sol) a  trval cca 3,5 hod. Maminka i holčičky jsou v pořádku.

 

 

 

 

 

 

 

 


20.4.2014 - 55.den březosti

Už se blížíme do finále. Zatím je vše v pořádku (klepu na dřevo), Orinka se pěkně kulatí a začíná hodně odpočívat. Už i při aportování je vidět, že hlava by chtěla, ale tělo neposlouchá.

 

 

 

 

 


10.4.2014 - 45.den březosti

Orinka už začala být více žravější a také už jí začalo růst bříško. Nicméně jí to stále ještě nebrání v pohybu (i když minule jsem agilitili i v den porodu) a jakmile se dostane k aportku, neustále vyžaduje jeho házení a s přehledem aportuje.

 

 

 

 

 


31.3.2014 - ​35.den těhotenství 

Orinka je trochu spavější a mazlivější a na rozdíl od údajů v těhotenském kalendáři, kdy by fenka měla být více žravější, Orinka je spíše nežravka. Ale jinak se žádné velké změny nedějí. Ani "pupendo" ZATÍM nijak zvlášť neroste.

 

 

 

 

 


Krytí 25.2.2014

Bertík se ukázal jako velký šikula a krytí se zadařilo hned napoprvé. Původně jsme chtěli jen vyvenčit, trochu se seznámit a pak doma v teple nakrýt. Bertíkovi se Orinka tak líbila, že na nic nečekal a měli jsme nakryto ještě na zahradě. Ještě že svítilo sluníčko, jinak jsem já v tričku a paní Petra v lehkém svetýrku (a chudinka ještě s rýmou) asi v těch -8 st. zmrzli. Na druhou stranu jsme si alespoň pak dali v klidu čaj, kávu a vynikající štrůdl. Doufám, že zítřejší překrytí bude stejně pohodové.