Vrh D

ze spojení

                        Disques Victoire Ornamente Clé de sol       x        Cherubín z Pantoflíčku                                                                                              21,5 cm / 1.95 kg / patela 0/0                                            23 cm / 2,20 kg / patela 0/0                                                     (heterozygot na žlutou)                                                        (heterozygot na žlutou)  

 

                x                

 

Daenerys Bohemica felicitas  

Narozena: 10.11.2017
Váha: 93 g
Barva: žlutá

Jméno podle postavy z knihy Game of thrones - Daenerys Targaryen - matka draků. V knižní předloze je Dany popisována jako třináctiletá dívka se stříbřitě světlými vlasy a fialovýma očima, menšího vzrůstu a štíhlé postavy. - Až na ty oči, celá naše princezna!

 

Drakie Bohemica felicitas 

Narozena: 10.11.2017
Váha: 128 g
Barva: černá s pálením

Jméno podle knihy Sophie Jordan. Drakie = potomek draků

 

Draco Bohemica felicitas 

Narozen: 10.11.2017
Váha: 102 g
Barva: žlutá
Jméno podle postavy ze série Harry Potter - Draco Malfoy - blonďáček, který na konec nebyl takový lump, jak se zdálo.
 

13.01.2018 - 9 týdnů

Máme za sebou očkování a čipování. Všichni byli moc stateční. Při očkování nikdo ani nepípl, při čipování se sice někdo kroutil jak žížala, viď Draco wink , ale jinak je paní veterinářka moc chválila. Nikdo se ani trochu nebál, všichni prozkoumali ordinaci do posledního detailu. Maminka Orinka dělala psychickou podporu, ale přiznejme si, že dost špatně, neb vylezla z přepravky, zjistila, kde je a rychlostí blesku (no tak u Orinky řekněme "rychle") zase do přepravky zalezla a nevystrčila nos. laugh Fotky z dnešního focení odpovídají zcela povahám Dráčat. Nejmíň jich má Denynka, protože ona je vzorňák. Pak následuje Drakie, která si vše přebere po svém, ale taky to není žádný rebel. No a to "nejlepší" na konec - Draco. Ten jich má nejvice, protože u toho stihne ještě milion jiných věcí, jako je lov, štěkot a hlavně úprk!31.12.2017 - 7 týdnů

Nic zvláštního se neděje. Dráčata pouze neustále zvětšují pole své působnosti, takže jsou všude a když je chcete fotit, tak nejsou nikde. Poctivě socializujeme (i když teď v zimě je to náročnější nebo spíše omezené), každá návštěva u nás musí šoupat nohama, ošahat a opusinkovat miminka. A každá návštěva odchází s nějakým šrámem. Jo mléčné špičáky jsou holt mocná zbraň!  laugh devilangel


25.12.2017 - 6 týdnů

Jsou z jedoho vrhu a přesto je každý jiný. Drakie je neohrožený průzkumník, co je tady jako doma (jako kdyby věděla, že zůstává), Denynka je princezna, co si počká, až to ostantí prozkoumají a když je to bezpečné, taky se půjde podívat no a Draco je .... je prostě úplně přesně takový, jako Draco Malfoy, po kterém má jméno. Je to rarach, malej vzteklej zákeřňák. Pokud někdo vrčí, je to Draco, pokud se někde něco děje, je u toho Draco a pokud vás někdo kouše (kamkoliv co máte v tu chvíli do 15-ti cm od země), je to Dr.....Dráče laugh ! Ale na durou stranu taky všichni umějí dávat ty nejsladčí a nejštípavější pusinky na světě kiss .


17.12.2017 - 5 týdnů

Další týden za námi. Spotřeba masa nijak rapidně nestoupá, zase taková lahůdka to asi není a mámino mlíčko je bezkonkurenční. Tak jsme zkusili granule. No zkusili - granule byly očuchány olíznuty a prý si je mám nechat. Tak asi tak no. Jinak už nám narostly zuby, takže začíná období "týraní dvounožci" neboli "au to bolí = jé to je sranda".
A taky už je rozhodnuto - Drakie zůstává doma, Daenerys se stane posilou jiné CHS a pro Draca ještě domov hledáme.

 


09.12.2017 - 4 týdny

Včera byly Dráčatům 4 týdny. Popravdě taková štěňata jsem ještě neměla! Překvapují mě svými dovednostmi a hlavně rychlostí každý den. Vrčí, štěkají, běhají (sice ještě trochu neohrabaně, ale žádní peciválové to tedy nejsou). A když jsem viděla s jakým zájmem očichávali Orinky misku, zkusila jsem jim dát trochu masa na ochutnání. Takovou rychlost, s jakou se na něj vrhli a snědli, jsem ještě u štěňat v necelých 4 týdnech neviděla. Jestli to tak půjde dál, tak mě asi brzo sežerou! laughwinkkiss


02.12.2017 - 3 týdny

Tak už se začínají projevovat. Nejšikovnější a nejzvídavější je Danynka (Daenerys). Draco bude pěkný vztekloun, jako první už umí vrčet. No a Drakynka to je prostě pohodářka, nikam nespěchá, nic neřeší, hlavně že je jídlo v dosahu.


25.11.2017 - 2 týdny

Jsou to 2 týdny co se narodila a největši novinou je, že už všechna koukají! Sice to ještě jsou taková "čínaňská" očička, ale je to pokrok. Jinak je vše OK (klepu to), miminka krásně přibírají (jak by taky né, když jsou přicucnuta snad 22 hodin denně) a Orinka se vzorně stará (i o sebe - na 100% využívá neomezený přísun živin).


*10.11.2017

Po delší odmlce se nám opět narodila štěňátka. Je to poslední vrh Orinky, tak doufáme, že je tam pokračovatelka rodu. Zatím je na vše ještě brzy, teď je nejdůležitější zdraví a pohoda maminky a miminek.